به روزترين وبگاه جامع فناوري و كامپيوتر
 

راه كمترين مقاومت را ايجاد كنيد.

دني لي كالينز

توانجامش دادي. سرانجام شما را به نوشتن رمان متعهد كرديد ، اولين قدم در سفر چند مرحله اي شما به سمت نويسندگي است.

اگر شما مانند من هستيد ، اكنون در حال تعجب هستيد كه چگونه مي توانيد با چنين كار مهمي شروع كنيد.

جواب ساده نيست. پيدا كردن آن به تحقيق و آزمايش مداوم و خطا مي انجامد تا زماني كه به روندي كه براي شما بهتر باشد تأثير بگذاريد.

اطلاعات زيادي در آنجا وجود دارد كه بتوانيد آنرا كشف كنيد. بخوانيد ، آزمايش كنيد ، تكرار كنيد.

من به تازگي در حال تكميل پيش نويس اولين رمان خودم هستم و سفر خود را در هر مرحله از راه ثبت كرده ام ، با اين اميد كه ممكن است براي ساير نويسندگان مشتاق مانند خودتان مفيد باشد.

هرچه بيشتر بنويسيد روند شما روند زندگي خود را بيشتر خواهد كرد. در اين ميان ، روال پيش نويس است كه مي توانيد به عنوان نقطه پرش از آن استفاده كنيد.

1. سازماندهي شويد

اگر اين گزينه است ، يك اتاق را در خانه انتخاب كنيد تا به عنوان فضاي نوشتاري رسمي خود تعيين شود. در حالت ايده آل ، اين منطقه عاري از حواس پرتي است كه خانه داران شما بدانند كه شما را آزار ندهند.

در هر كجا كه به نويسندگي خود پايان دهيد ، مي خواهيد مسير كمترين مقاومت را براي انجام كار خود ايجاد كنيد. اين بدان معني است كه اطمينان حاصل كنيد كه تمام ابزارهاي مورد نياز شما در دسترس هستند و محيط به همان اندازه مرتب است.

شما نمي خواهيد كه براي رسيدن به ميز كار خود هر روز به تعداد زيادي لباس بپوشيد. به همين ترتيب ، بهتر است از گزينه استفاده از كارها به عنوان بهانه اي براي كار نكردن خودداري كنيد. به مواردي كه در خارج از ساعت نوشتن نياز دارد ، دقت كنيد.

2. يك سيستم پر كردن را انتخاب كنيد

يافتن برنامه (هاي) مناسب براي ايجاد و صرفه جويي در كار شما مهم است. برخي از گزينه هاي محبوب ديجيتال عبارتند از Scrivener ، Evernote ، Microsoft OneNote ، Google Drive و Dropbox .

من ترجيح مي دهم از يك برنامه (Evernote) براي طرح و يادداشت هاي خود استفاده كنم و برنامه ديگري (Google Drive) براي نوشتن و ذخيره صفحاتم. اين امر باعث مي شود در هنگام نياز به مرجع چيزي ، بين جدول ويندوز آسانتر شويد

حتي اگر كتاب خود را با دست مي نويسيد ، توصيه مي كنم با تايپ كردن و صرفه جويي در كار خود با استفاده از يكي از برنامه هاي فوق ، وقت خود را صرف كنيد. اگر نسخه فيزيكي خود را از دست داديد ، اطمينان حاصل مي كنيد كه از نسخه پشتيبان تهيه كنيد. اگر قصد انتشار آن را داريد ، به نسخه ديجيتالي رمان خود نيز نياز خواهيد داشت ، بنابراين ممكن است هر زمان كه مي خواهيد تايپ كنيد.

چه دستي و چه ديجيتالي را انتخاب كنيد ، اطمينان حاصل كنيد كه يادداشت ها و فصل هاي شما به راحتي قابل دسترسي و يافتن هستند. يك بار ديگر ، همه چيز در ايجاد مسير كمترين مقاومت است و بهانه اي براي خود قرار نمي دهيد تا پريشان و دلسرد شويد.

3. جعبه ابزار نوشتن خود را آماده كنيد

روش هاي زيادي براي ترسيم و روش هاي مختلفي براي نوشتن وجود دارد. با توجه به اين نكته ، در اينجا ابزارهايي وجود دارد كه من اطمينان مي دهم قبل از رسيدن زمان كار ، آماده رفتن هستيد.

جسمي:

لنت هاي قانوني

انواع قلم

مجله نوشتن من

يادداشت هاي مهم در چندين رنگ

كارتهاي يادداشت در چندين رنگ

صفحه اعلانات

پين هاي فشار

ديجيتال:

همينگوي برنامه: من به طور مستقيم در همينگوي مي نويسم و ​​از آن براي تست سطح خواندن كارم و ساده كردن زبان استفاده مي كنم. در پايان جلسه نوشتن ، Google Doc را كپي كرده و مي چسبانم.

دستور زبان ؛ در مرحله ويرايش ، من كار را همزمان با يك فصل در Grammarly كپي و چسباندم. اين بهترين ابزاري است كه براي بررسي دستور زبان و نگارشي پيدا كردم. به خصوص براي هر كسي كه دوست دارد بيش از حد از كاما (گناهكار) استفاده كند بسيار مفيد است. پس از پايان كار ، صفحات خشن را با نسخه ويرايش شده در Drive جايگزين مي كنم.

4- درپوش فكر خود را ببنديد

بنابراين ، شما فضاي نوشتاري خود را سازماندهي كرده و ابزارهاي خود را آماده كرده ايد. اكنون زمان آن رسيده است كه ايده اصلي كتاب خود را مطرح كنيد يا مطلبي را كه از قبل در اختيار داريد جلا دهيد.

روش هاي مختلف طوفان مغزي زيادي وجود دارد كه مي توانيد براي اين كار استفاده كنيد. مورد علاقه من نوشتن رايگان است و ديدن جايي كه ذهن من مرا مي گيرد. اگر افكار شما نااميدكننده است ، مي توانيد ليستي از علائق و ارزشهاي خود ايجاد كنيد و ببينيد چه موضوعاتي در شما پرش مي كند.

اين بخشي است كه مجله نوشتن در آن وارد بازار مي شود. من در حال حاضر يك نوت بوك را براي ضبط افكار روزانه خود نگه مي دارم. براي جلوگيري از گم شدن ايده هاي كتابم در هرج و مرج ، من تصميم گرفتم كه از يك مجله جداگانه براي مستند كردن جزئيات مربوط به نوشتن استفاده كنم. اين شامل جلسات نوشتن رايگان من يا هر ايده اي است كه ممكن است در طول روز براي من پيش بيايد.

پس از ايده گرفتن ، ژانر مناسبي را براي اين مفهوم شناسايي كنيد و سپس به تقاضا و ساير نويسندگان كه قبلاً در آن طاقچه كار مي كنند ، نگاهي بيندازيد.

اگر بازاري است كه اشباع شده است ، اطمينان حاصل كنيد كه شما يك چرخش اصلي يا چرخش منحصر به فرد در موضوع داريد.

بعد از كمي كاوش ، اگر ايده شما محكم به نظر مي رسد و اين مفهومي است كه فكر مي كنيد مي توانيد هزاران كلمه در مورد آن بنويسيد ، به مرحله بعدي برويد. در غير اين صورت ، به طوفان مغزي باز مي گردد.

5. ايجاد يك استراتژي بازاريابي

اگر قصد انتشار كتاب خود را داريد ، به خصوص اگر مسير خود نشر را طي مي كنيد ، به يك استراتژي بازاريابي نياز داريد. اگر مي خواهيد ديگران بتوانند كارهاي شما را پيدا كنند ، بخوانند و به اشتراك بگذارند ، بازاريابي مهم است. همچنين براي هر كسي كه دوست دارد نوشتن باشد ، منبع اصلي درآمد آنها است.

منابع زيادي زيادي براي ايجاد استراتژي بازاريابي قاتل و تقويم سرمقاله وجود دارد. براي شروع ، توصيه مي كنم وبلاگ HubSpot و پادكست Self-Publishing را بررسي كنيد .

من در يك پست آينده به شرح استراتژي بازاريابي كتاب خود خواهم پرداخت.

6. يك طرح كلي بنويسيد

وقتي به تشريح كتاب خود مي پردازيد ، روش هاي زيادي براي انتخاب وجود دارد .

من تمايل دارم كه مسير سنتي تري را طي كنم ، كتاب را به بخش ها تقسيم كنم و سپس آن بخش ها را به فصل ها تقسيم كنم. در زير هر عنوان ، يك ليست بولت از مطالبي را كه در آن فصل وجود دارد ، ايجاد مي كنم. من پس از نوشتن به اين ليست مراجعه مي كنم.

رويكرد ديگري كه من در آن آزمايش كردم روش notecard است. من به جاي استفاده از يك سند ورد ، براي هر صحنه ، يك دفترچه يادداشت جديد ايجاد مي كنم ، نوع صحنه (گفتگو ، اقدام ، تعليق) را در قسمت جلويي ذكر مي كنم و شامل خلاصه اي كوتاه از آنچه در پشت اتفاق مي افتد است. سپس اين كارتها را در فصل ها سازماندهي مي كنم.

نكته جالب در استفاده از كارتهاي يادداشت اين است كه مي توانيد صحنه ها را به راحتي از بين ببريد يا جابجا كنيد و در هنگام ويرايش ، آنها را در جايي حس كنيد. همچنين مي توانيد آنها را روي تخته چوب پنبه بچسبانيد تا شكاف بصري از كتاب شما ايجاد شود.

من براي نوشتن رمان فانتزي از اين روش استفاده مي كنم اما براي غير داستاني نيز خوب است. به جاي استفاده از صحنه ها ، مي توانيد نقاط يا مباحث مربوط به بحث را سازماندهي كنيد.

يك بار ديگر ، بهتر است كه آزمايش كنيد و پيدا كنيد چه چيزي براي شما مفيد است. فقط از اين مرحله غافل نشويد. نوشتن كتاب منسجم بدون طرح كلي دشوار است و اگر سعي كنيد بدون آن برويد ، پيام شما آسيب خواهد ديد.

7. خود را پاسخگو باشيد

موارد زيادي وجود دارد كه مي توانستيد با زمان خود انجام دهيد اما به نوشتن تعهد كرده ايد . در اينجا چند گزينه براي از بين بردن حواس پرتي و نگه داشتن خود در مسير ذكر شده است:

هدف روزانه شمارش كلمات را تنظيم كنيد و سپس پيشرفت خود را رديابي كنيد تا ببينيد كه آيا به شماره هاي خود ضربه مي زنيد يا خير.

براي تعيين مهلت از يك برنامه فهرست كارها استفاده كنيد. من Wunderlist را دوست دارم ، زيرا سازماندهي ليست هاي شما بر اساس طبقه بندي ، ايجاد كارهاي زير و تنظيم موارد تكراري آسان است. من همچنين از اپليكيشن Strides براي پيگيري اينكه آيا به اهداف روزانه و هفتگي خودم ، چه براي نوشتن و چه در ساير زمينه هاي زندگي خود مي پردازم استفاده مي كنم.

به يك گروه نوشتن محلي بپيونديد.

به گروه نوشتن در فيس بوك بپيونديد.

با يك دوست همكاري كنيد و شركاي نويسندگي يكديگر باشيد.

زمان نوشتن را در تقويم خود خاموش كنيد و مطمئن شويد كه دوستان و خانواده شما نيز از اين زمانها آگاه هستند.

اگر واقعاً مشكل داريد ، مي توانيد Cold Turkey Writer را امتحان كنيد. اين برنامه به عنوان پردازنده word عمل مي كند كه دسترسي به بقيه رايانه شما را مسدود مي كند تا زماني كه شما به تعداد خاصي از كلمات ضربه بزنيد يا مدت زمان مشخصي سپري نشده باشد.

9 استراتژي براي ايجاد يك عادت نوشتن قوي

چگونه خودم را براي موفقيت با نوشتار تنظيم كردم.

medium.com

8. شروع به نوشتن كنيد

شما با طي كردن مراحل قبلي خود را براي موفقيت تنظيم كرده ايد و اكنون زمان آن رسيده است كه نوشتن را شروع كنيد. بيشتر روزها ، چشم انداز به عنوان جهنم وحشتناك به نظر مي رسد ، اما شما بايد اين احساس را تحمل كنيد.

فقط بنويس. هر كاري انجام خواهد داد به زودي خود را پيدا خواهيد كرد كه وارد ريتم شويد.

اين چيزي است كه خودت خواسته اي. اين همان چيزي است كه شما براي آن آماده كرده ايد. به همين دليل است كه اين مقاله را مي خوانيد.

فقط بنويس. شما اين را داريد

تعاوني نوشتن توسط اسپانسر حمايت مي شود

 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۹:۰۷ ] [ Dexter ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

تازه ترين اخبار فناوري و كامپيوتر را از اين وبگاه مطالعه نماييد.
نويسندگان
لینک دوستان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 5
دیروز : 7
افراد آنلاین : 1
همه : 706
امکانات وب